ZÁPIS ŽÁKŮ

  • zápis žáků do všech oborů ZUŠ Semily 

ÚTERÝ 6. června 2017       od 15:00 do 17:00 hodin

STŘEDA 7. června 2017     od 15:00 do 17:00 hodin

ČTVRTEK 8. června 2017   od 15:00 do 17:00 hodin

STŘEDY 14. a 21. června   od 17:00 do 18:00 hodin

po dohodě na začátku školního roku od 4. do 8. září 2017

  • Dohoda o jiném termínu je možná telefonicky na čísle ZUŠ 481 625 471

nebo na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • Do ZUŠ přijímáme „předškoláky“ od 5 let a žáky základních škol, kteří nastupují v novém školním roce (2017/2018) do  1., 2. nebo 3. třídy základní školy, ale i starší zájemce včetně dospělých.

 

  • HUDEBNÍ OBOR – hra na hudební nástroje, sólový zpěv

ZUŠ Semily nabízí žákům široké spektrum nástrojů, na které se mohou učit: HOUSLE, VIOLA, VIOLONCELLO, KONTRABAS, AKORDEON, TRUBKA, TUBA, TENOR, BARYTON, POZOUN, LESNÍ ROH, BICÍ SOUPRAVA, ZOBCOVÁ FLÉTNA, PŘÍČNÁ FLÉTNA, KLARINET, SAXOFON, KLAVÍR a KYTARA. V hudebním oboru se také vyučuje SÓLOVÝ ZPĚV.

Své dítě připravte na to, že při zápisu do hudebního oboru zazpívá snadnou písničku (Skákal pes, Pec nám spadla, Kočka leze dírou apod.) a zkusí rytmicky zatleskat předvedený krátký rytmický motiv (hra na ozvěnu). Pokud vaše dítě nezpívá, neznamená to, že nemá hudební sluch, ale může to znamenat jen to, že dosud zpívat neumí. 

 

  • HUDEBNÍ OBOR – sborový zpěv

Dětský pěvecký sbor Sedmikráska pro děti z 1. a 2. tříd ZŠ (sbm. Iva Srbová)

Dětský pěvecký sbor Čekanky pro žáky 3. a 4. tříd ZŠ (sbm. Jitka Strnadová) Do tohoto sboru přestupují postupně zpěváci ze Sedmikrásky.

Chcete-li přihlásit své dítě do některého z těchto sborů, máte i tyto možnosti:

a) přijďte na zápis a před začátkem školního roku dostanete poštou informace o první zkoušce

b) kontaktujte se na sbormistryně Ivu Srbovou nebo Jitku Strnadovou

Dětský pěvecký sbor Jizerka (sbm. Nadia Ladkany a Alena Brádlová)

Do tohoto sboru přestupují postupně zpěváci z Čekanek.

 

  • VÝTVARNÝ OBOR

Ve výtvarném oboru žáci malují, kreslí, modelují, tvoří keramiku a grafiku apod. Výtvarný obor je určen především pro žáky základních a středních škol.

K zápisu dítě přinese obrázek, který samo vytvoří, nebo namaluje obrázek v ZUŠ.

 

  • TANEČNÍ OBOR

V tanečním oboru získávají žáci od útlého věku správné pohybové návyky, rozvíjejí rytmické a pohybové vlohy, v neposlední řadě se učí spolupráci ve skupině. Později se žáci seznamují se základy uměleckých tanečních technik. Tanečníky vyučuje paní učitelka Kateřina Priščáková.

Své dítě připravte na to, že při zápisu do tanečního oboru zazpívá snadnou písničku (Skákal pes, Pec nám spadla, Kočka leze dírou apod.) a zkusí rytmicky zatleskat předvedený krátký rytmický motiv (hra na ozvěnu). Pokud vaše dítě nezpívá, neznamená to, že nemá hudební sluch, ale může to znamenat jen to, že dosud zpívat neumí. 

Další si zjistí paní učitelka na začátku školního roku.

 

  • LITERÁRNĚ DRAMATICKÝ OBOR

V literárně dramatickém oboru se žáci formami odpovídajícími jejich věku seznamují se základy dramatického projevu, recitace, práce s loutkami atd.

 

U zápisu uchazeč přednese básničku, může zazpívat i vytleskat rytmus jako v hudebním oboru.