VELKÁ CENA ČESKÉ LÍPY 2014

10.ročník

Velká cena České Lípy je soutěž ve hře na zobcovou flétnu a ostatní dechové nástroje dřevěné a žesťové. Soutěž ve hře na zobcovou flétnu je samostatná, hráči na flétnu, hoboj, klarinet, fagot, saxofon, trubku, lesní roh, pozoun a tubu soutěží společně v pěti věkových kategoriích. V každé kategorii se soutěží o jedno první, o jedno druhé a o jedno třetí místo, porota může udělit maximálně 2 čestná uznání. V případě, že by úroveň vystoupení žádného ze soutěžících nedosáhlo na ocenění, porota ocenění neudělí. Pravidla soutěže jsem tedy poměrně ostrá. Nejlepší ze všech soutěžících se stane absolutním vítězem.

 

ZUŠ Semily reprezentovali ve hře na trubku Michal Geci, Benedikt Břenek a Ondřej Lukeš (učitel Martin Farský), ve hře na příčnou flétnu Pavlína Drmlová a Eliška Matějková (učitel Aleš Beránek) a ve hře na klarinet Matyáš Baltazar Malina a Matěj Hřib (učitel Štefan Pernecký).

OCENĚNÍ ŽÁKŮ ZUŠ SEMILY

1. kategorie

MICHAL GECI, trubka – 2. místo

3.kategorie

PAVLÍNA DRMLOVÁ, příčná flétna – 3. místo

4. kategorie

ELIŠKA MATĚJKOVÁ, příčná flétna – čestné uznání

5. kategorie

MATĚJ HŘIB, klarinet – 1. místo

Absolutní vítěz Velké ceny České Lípy

MATĚJ HŘIB

Děkuji všem, kteří se soutěže zúčastnili za dobrou reprezentaci školy.

Oceněným blahopřeji, paní učitelce Jiřině Beránkové děkuji za klavírní spolupráci se soutěžícími a panu profesorovi HAMU Praha Danielu Wiesnerovi děkuji za klavírní part pro Matěje Hřiba

Jiří Kurfiřt